Kdy je třeba detoxikovat?

Kdy je třeba detoxikovat?

Úrovně detoxikace

Je důležité vědět, že pokud jste až dosud neměli zkušenosti s detoxikací, musíte postupovat pomalu a postupně. Dbejte na to, abyste neuvolnili uskladněné toxiny najednou a aby se hned všechny nedostaly do krevního oběhu, protože jinak by to mělo velmi nepříjemné a komplikované následky. Pokud jste ještě nikdy nedetoxikovali, nejvhodnější je, abyste absolvovali detoxikační kúru od začátku až do konce. Taková kúra je vyvážená, vyzkoušená a s předvídatelnými výsledky.

Pokud chceme svoje tělo očišťovat pravidelně, musíme vědět, kdy je na to nevhodnější doba. Velkou očistu tkaniv, orgánů a buněk je vhodné absolvovat alespoň jednou za rok. Jsou lidé, kteří obřad očisty vykonávají každým rokem pravidelně (na jaře a na podzim). Tato kúra trvá několik týdnů, probíhá vylučování toxických látek a regenerace všech orgánů (nejlépe postupně): ledviny, žaludek, střeva, plíce, krev, játra, žlučník, potní žlázy, pokožka atd.

Menší detoxikační procedury můžeme provádět i čtvrtročně. Je vhodné dopřát tělu různé čajové směsi, snížení příjmu tuhé potravy a několikadenní oddech.

Je důležité i to, abychom se každý den starali o svoje tělo a vylučovací orgány.

Co můžeme pro naši očistu udělat každý den?

Co v tom případě, pokud se nám nechce neustále starat o to, co sníme, co ne, co co obsahuje, co musíme zajistit ze speciálních zdrojů? Kdy je třeba "detoxikovat hlavu"? Pokud si chceme své tělo udržet čisté uvnitř, měli bychom přehodnotit několik věcí ve svém žebříčku důležitosti, a to čím dříve, ne-li ještě dříve...

První a nejdůležitější - dostatečné množství tekutin, co znamená především pití čisté vody. Do denní dávky přijatých tekutin se nezapočítávají slazené a šumivé nápoje, mléko, káva a všechny ostatní nápoje, na kterých vstřebání a zpracování je potřebná voda (místo toho, aby hydratovali).

Druhé nejdůležitější - čerstvý vzduch a pohyb. Nedostatek kyslíku v buňkách značně snižuje jejich růstovou a rozmnožovací schopnost. Nedostatek pohybu zase nepříznivě ovlivňuje krevní oběh. Oba jevy přispívají k hromadění toxických látek a naopak: denní několikaminutová chůze na čerstvém vzduchu a půl hodiny pohybu (při kterém bychom se měli zapotit, vždyť i pocení podporuje proces detoxikace) přispějí k přirozenému průběhu očisty.

Další velmi důležité - snažme se konzumovat co nejvíce čerstvých jídel a paralelně s tím čím méně zpracovaných. Čerstvá jídla jsou plná vitaminů, minerálních látek, všeho dobrého, co naše tělo potřebuje, a enzymů, které jsou nezbytné pro jejich strávení a zásobují nás antioxidanty. Vláknina, která je v nich obsažena, se postará o pravidelné čištění našich střev.

Zpracovanými potravinami nazýváme ty, které na své cestě na náš stůl prošli takovými chemickými procesy, které změnily jejich strukturu. Takovými jsou například rafinované potraviny (cukr, sůl, olej), které jsou ošetřeny chemickými látkami, a výrobky, které jsou vyrobeny z vedlejších produktů a jejich zpracování je potřebné pro konzistenci a chuť. Se zpracovanými potravinami jsou dva velké problémy: zaprvé obsahují takové chemické látky, které pro naše tělo nejsou třeba (čili v podstatě jsou pro nás jedovaté), a zadruhé se v nich výrobním procesem zničí vitaminy a enzymy, čímž se v konečném důsledku stanou bezcennými pokrmy. Nenaleťme tomu, co vidíme, a lákavému servírování! Snažme se konzumovat jednoduché a přirozené potraviny z neznečištěných zdrojů, v opačném případě je třeba detoxikaci věnovat ještě více pozornosti!

Když je problém

Čas na detoxikaci, hladovku nebo dietu může přijít i náhodně, když se u nás projeví nějaké nepříjemné příznaky, nebo pokud nám diagnostikují nějaké vážné onemocnění. Tehdy je třeba zamyslet se nad vážností onemocnění, nad tím, jak můžeme odlehčit svůj organismus, na druhé straně se neunáhleme a nevrhejme se do extrémů. Pro nemoc oslabený organismus může být drastická čisticí kúra nebezpečná, proto je třeba být velmi opatrní! V těchto případech by měl termín a způsob detoxikace určit odborník.

Obzvláště pokud máme problémy trávicího charakteru - někdy jde o souvislosti, na které bychom ani nepomysleli -, různé speciální diety a čisticí procedury mohou udělat zázraky (například bezlepková dieta při neplodnosti).

NaturalSwiss Blog

Co je třeba vědět o očkování proti spalničkám?

Spalničky ve většině případů odezní bez problémů v průběhu 1-3 týdnů, nicméně komplikace, které spalničky způsobují, jsou vážné a mohou být i smrtelné. Jedna z pozdějších komplikací je encefalitida. Nejvíce ohroženi jsou ti, kteří nebyli očkovaní proti spalničkám. Očkování proti spalničkám m...

Spalování tuků na vysoké úrovni

Bylinkové čaje, ovoce a zelenina na spalování tuků pro rychlejší hubnutí! Pokud mezi vašimi novoročními předsevzetími figuruje i hubnutí, následující rady byste si měli vzít k srdci! Zde jsou 3 účinné tipy, abyste mohli rychleji zhubnout! Pijte bylinkové čaje na spalování tuků! Zelený ...

Jaké komplikace způsobují spalničky? | Mohou způsobit encefalitidu

Komplikace způsobené spalničkami mohou být různé. Jsou i takové, jejichž následkem může být smrt. Naštěstí se to díky očkování a kvalitní zdravotní péče stává v rozvinutých zemích jen zřídka, avšak v zemích třetího světa má ještě i dnes mnoho obětí. Neexistuje lék Spalničkami se může infi...

Videa

Programy pro detoxikaci a očistu střev

Clean Inside® v třech krocích