Očista střeva

Očista střeva

Co je vlastně očista střeva?

Očista střeva je speciální větev detoxikace, je její nedělitelnou součástí. V jejím průběhu se odstraní toxické usazeniny uložené na stěnách střev. Součástí kúry, jejímž cílem je detoxikace, je čištění krve, jater a normalizace narušených žlučových procesů. Očista střeva má své opodstatnění zejména proto, že lidé během posledního století konzumují v stále větším rozsahu nepřirozenou a nekvalitní stravu, s níž si organismus ne vždy umí poradit. Bohužel, o tomto jevu – bez dostatečných a dlouhodobých zkušeností – víme jen velice málo, proto existuje množství sporů a kontroverzních názorů dokonce i mezi lékaři.

Jak vznikají usazeniny?

Umělé aditivní látky, které se nacházejí v potravinách (konzervační látky, stabilizátory, aromatické látky, barviva, atd.) neslouží pro organizmus jako výživa, obvykle se nevstřebají a organismus je vyloučí. Ze začátku tyto látky nezpůsobují výrazné problémy, ale jakmile jejich množství překročí kapacitu tělesných orgánů zodpovědných za detoxikaci, začnou se usazovat, což – pokud si náš organismus neodpočine anebo mu neposkytneme nějakou pomoc – nevede k ničemu dobrému.

Žel, v současnosti se používání těchto umělých látek v potravinářském průmyslu nesnižuje, spíše naopak, neustále se zvyšuje. Proto má lidský organismus stále těžší úkol správně vykonat detoxikační procesy, uhlídat čistotu uvnitř těla a zároveň dosáhnout zdravého a účinného průběhu trávicích procesů. Stále častěji se potvrzuje, že v potravinách se nacházejí nejen umělá aditiva, ale dokonce už i základní suroviny se nahrazují umělými látkami. Je veřejně známo, že např. výroba čokolády anebo pěstování jahod ani zdaleka nedokáže pokrýt takové množství surovin, jaké v dnešní době spotřebuje potravinářský průmysl při výrobě čokoládových anebo jahodových pochutin.

Proces znečištění a jeho stupně

Samozřejmě, ukládání toxických látek nezačíná na sliznici střev. Když se zamyslíme nad tím, jak funguje trávicí systém a s ním úzce související detoxikační orgány, uvědomíme si, že prvořadým místem, kde se ukládají toxiny, jsou játra, klouby a spojové tkáně. Až poté následuje poslední stanice, kterou představuje střevní trakt a v rámci něho tlusté střevo, kde probíhá vylučování toxických usazenin. Jakmile se toxické usazeniny začnou shromažďovat v tlustém střevě, pak je už situace velice vážná.

Usazeniny narušují účinnost funkce střev, tj. zabraňují orgánům ve vykonávání patřičných úkolů, čehož důsledkem jsou nemoci z nedostatku výživných látek, nadváha, různé záněty a intolerance (IBS, celiakie, atd.).

Když se zamyslíme nad tím, kolik let anebo i desetiletí znečišťujeme svůj organismus, aniž bychom podstoupili očistu střeva, pak se vůbec nemůžeme divit tomu, že náš organizmus je dlouhodobě přesycený toxiny. Pomalu zapomínáme na to, jaké to je - být plni energie, štíhlí, pružní, na to, že bychom mohli mít i jiný obličej, který by „nezdobily vyrážky“ a který by měl zdravou barvu. Rovněž už málem nepamatujeme ani ty doby, kdy jsme ještě nemuseli neustále bojovat s nadváhou.

Potíže trávicího traktu připisujeme stresu, přetížení, nevhodným stravovacím návykům anebo tomu, že stárneme. Bereme jako samozřejmé, že nás pořád něco bolí, anebo už téměř ani nevnímáme nepříjemné příznaky (nucení na zvracení, průjmy), popřípadě bolestivé příznaky (plynatost, křeče v trávicím traktu, zápca), které nás často obtěžují.

Co nám může přinést očista střeva?

Očista střeva přinese úlevu celému našemu organismu. Vyloučení usazených toxických látek z organismu odstraní naše nepříjemné příznaky, které souvisí se zaneseným tlustým střevem. Očista střeva má vliv na celý organizmus, protože se zlepší účinnost přirozených detoxikačních procesů organismu. Je známo, že vstřebávání výživných látek probíhá také v tlustém střevě. Jakmile z tlustého střeva odstraníme toxické usazeniny, sníží se i „zásobování“ organismu toxiny.

Jak vyplývá z výše uvedeného, díky různým vlákninám, které kúra obsahuje, se během kúry na očistu střeva ze stěn střev odstraní toxické usazeniny, čímž zároveň dojde ke zlepšení pohybu střev. Odstraní se potíže spojené s vylučováním stolice (průjmy, zácpa, nadýmání), zlepší se účinnost vstřebávaní živin, takže budeme jíst menší porce a tím současně nastartujeme také proces úbytku váhy. Správně zvolená a účinná očista střeva neignoruje ani parazity nacházející se na sliznici střev: účinné látky kúry zlikvidují optimální životní podmínky škodlivých bakterií, cizopasníků a jiných parazitů, zničí je a následně odstraní z organismu.

NaturalSwiss Blog

Potraviny na hubnutí | Lahůdky na spalování tuků

Mnoho lidí si stěžuje, že při dietě sice ztratí na váze, ale tukové polštářky jim zůstanou. Právě jim mohou pomoci spalovače tuků, které vynikají mezi potravinami na hubnutí a to zejména konzumace papriky, rajčat a borůvek. Dieta je nejúčinnější tehdy, pokud se při ní spalují tuky: proto je ...

Višně: kyselý ochránce Vašeho srdce a střevního systému

Višně účinně detoxikují, skvěle čistí krev a alkalizují. Podívejte se, jak višně pomáhají organismu! Za kyselou chutí višní se skrývá velké množství cenných vlastností, objevte s námi, na co všechno je dobré toto drobné ovoce! Na podporu trávení Už i malé množství višní může přispět k obn...

Proti vaginální Candidové infekci udělejte toto!

Příznaky infekce Candida Vaginální infekce, které jsou způsobeny kvasinkou Candida, nám mohou často pokazit letní dovolenou nebo intimní chvíle. Podívejte se, jak jí můžete předcházet! Vaginální infekce mohou zapříčinit nejenom veřejné toalety, bazény, solárium nebo nový partner: jednou z...

Videa

Programy pro detoxikaci a očistu střev

Clean Inside® v třech krocích