Co nazýváme detoxikací?

Co nazýváme detoxikací?

Odkud pocházejí toxické látky?

Bohužel, zdroje toxinů v životním prostředí neustále přibývají. Pro osoby, které bydlí ve městech, to platí několikanásobně, ale tomuto faktu se nevyhnou ani lidé žijící na venkově.

Pro viditelný a trvalý zisk dokáže potravinářský průmysl udělat téměř všechno, i nejrůznější možné triky (v neprospěch lidí). Je jen velmi těžké sledovat přidané množství syntetických látek, umělých přísad, nemluvě o tom, že ještě neuběhl dostatek času na to, aby se zjistil vliv dlouhodobého a pravidelného užívání těchto přidaných chemikálií na lidský organismus.

Velmi silným zdrojem toxinů je pěstování plodin a chov zvířat a samozřejmě spotřeba těchto produktů. Zemědělství využívá velké množství postřiků, umělého hnojiva a jiných chemikálií a živočišná výroba zase antibiotika a umělá krmiva. Tyto látky se všechny uskladňují ve výsledném produktu, a jejich konzumací se každý den dostávají do našeho organismu toxiny.

Velké množství toxinů se nachází i v nápojích, a to nemluvíme pouze o sycených slazených nápojích nebo ovocných džusech, které s ovocem nemají nic společného, ale také o mléku a minerálních vodách.

Toxiny se do našeho těla dostanou nejenom přijatou potravou a nápoji. Zvyšující se znečištění životního prostředí způsobené různými faktory - počínaje od nadměrného používání aut přes zastaralé způsoby vytápění a kouř z komínů továren až po stavební materiály, jejichž škodlivost se potvrdila až po letech, a barvy oblečení - představují pro nás nebezpečí na každém kroku a nemáme šanci bránit se.

Bohužel, jak se říká, obchod je obchod, a je důležitější než zdraví spotřebitele. Proto jsou informace jen velmi těžko dostupné a máme jen malou nebo žádnou šanci ovlivnit výrobní procesy a kvalitu použitých materiálů. Maximum, co pro sebe můžeme udělat je, že si dáme záležet na odstranění absorbovaných toxických látek z našeho těla, tedy na pravidelné detoxikaci.

Co nazýváme detoxikací, a co tak nazývají ostatní?

Detoxikace je v současnosti velmi často zmiňovaná téma, a právě proto o ní existuje mnoho různých návodů a názorů: kolik lidí se zeptáte, tolik odlišných odpovědí dostanete. Pokud se rozhodnete pro detoxikační kúru, nejdříve se informujte a sledujte návody a rady z ověřených zdrojů, které představují reálné případy a zkušenosti. Nezapomínejme ani na fakt, že každý jeden lidský organismus je jedinečný a z tohoto důvodu může na stejnou změnu v životosprávě reagovat zcela odlišným způsobem. Pamatujte na to, že Vaše zkušenosti se nemusí shodovat s ostatními a detoxikace je pro každého jiná.

Neformálně se za detoxikaci považuje užívání těch čajových směsí, které Vám výrobce "naordinuje" a prodá. Mnozí tvrdí, že detoxikaci provádíme, abychom zhubli, a její přínos ze zdravotního hlediska není důležitý. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že by ji měli praktikovat pouze lidé s nadváhou.

Lékařská veřejnost je rozdělena v souvislosti s detoxikací. Přesto, že nezpochybňují skutečnost, že žijeme ve světě plném chemikálií, a proto bychom měli být opatrní, neuznávají tvrzení, že v těle nahromaděné chemikálie se umí chovat jako jedy, a tím způsobovat příznaky a onemocnění (nepřipouštějí ani to, že by detoxikace mohla začít proces uzdravování nějaké diagnózy). Pod pojmem detoxikace rozumějí nanejvýš doslovné detoxikování při intoxikaci nějakým jedem (např. nemrznoucí kapalina).

Přírodní medicína a lidové léčitelství se staví k detoxu také různými způsoby. Negativní vlivy rozlišují na ty, které škodí naší duši, a ty, které zatěžují tělo a narušují jeho energetické pole. Příčinou může být právě nevhodné stravování (nahromadění nebo nedostatek energie, v těchto případech je třeba dát energii do rovnováhy). Lidové léčitelství se vždy snaží dostat až "na kořen věci", tedy zjistit, proč se zatěžují některé orgány, proč nevědí dostatečně plnit svoji funkci a proč organismus hromadí látky, které nepotřebuje. V závislosti na tom, o jaký zdroj toxinů jde, mění se množství definic na to, co detoxikace skutečně je.

Videa

Programy pro detoxikaci a očistu střev

Clean Inside® v třech krocích